Питання про знеболення: мені казали, що при видаленні зуба анестезія «не завжди добре бере» — особливо якщо є запалення. Це правда? Як тоді бути, якщо зуб дуже болить і запалений, а видаляти все одно треба?
Так, це відома проблема — при гострому запаленні або гнійному процесі анестетики справді можуть діяти слабше, бо кисле середовище запалення нейтралізує їх. Саме тому хороший лікар, якщо є запалення, спочатку намагається його зменшити — може призначити антибіотики на кілька днів перед видаленням, або використовує блокадну техніку анестезії, яка ефективніша в таких випадках. Не варто терпіти і не казати лікарю, якщо відчуваєте, що анестезія не спрацювала — завжди можна ввести додаткову дозу.
--------------------- Donnie: Why do you wear that stupid bunny suit? Frank: Why are you wearing that stupid man suit?
Я потрапив саме в таку ситуацію — флюс, запалення, а зуб треба було видаляти. Лікар спочатку зробив укол, почекав, а потім запитав, чи відчуваю я щось. Я сказав, що ще відчуваю — він спокійно ввів ще одну дозу, і тільки після цього почав. Нічого страшного не сталося, просто трохи довше чекав ефекту анестезії. Тому — не мовчіть, якщо щось відчуваєте, хороший лікар завжди знайде рішення. Більше про нюанси знеболення при видаленні можна почитати ось тут: https://sdental.com.ua/service/dental-syrgery/tooth-extraction.